Existing Member?

Przez Iran do Nowej Zelandii - bo dalej się nie da

Sofia

BULGARIA | Saturday, 15 September 2012 | Views [370]

Uff... za nami kolejny odcinek podróży :) W Budapeszcie było wesoło, choć pochmurno i deszczowo niestety... tak więc uciekamy na południe - mam tylko jeden polar i jedne dżinsy :) Za mną pierwsza couchsurfingowa przygoda i przyznam, że wyszła fajowo... atmosfera super przyjazna, a do tego miłe warunki do spania.. i przede wszystkim cenne interakcje z hostem. Kolejny CS w Stambule, a na razie Hostel Mostel w Sofii.

Na pierwszy rzut oka miasto dość dziwne...wylądowaliśmy na jakimś dworcu po całonocnej podróży autokarem (na szczęście nie był pełen, bo Adam musiałby się chyba rozłożyć na ziemi w przejściu żeby zaznać trochę snu ;P). Hmm... no więc klimat trochę z innej bajki, trąci naszym stadionem dziesięciolecia sprzed czasów wielkiego czerwono-białego kosza wiklinowego (tfu! to znaczy stadionu narodowego). Hala dworca jest imponująca, dookoła motywy egipskie (?), na środku znany wszystkim szyld McDonald's. Adam ochoczo podbiega w kierunku międzynarodowej jadłodajni a tam... seriously - McBudka, bo inaczej się tego nazwać nie da :) Wygląda mniej więcej jak budka z hotdogami na centralnym... boskie...

Kasa międzynarodowa jest niestety czynna dopiero od 9:00 a w innych nie chcą / nie potrafią nam udzielić żadnych informacji w sprawie pociągu do Stambułu, więc ruszamy w stronę hostelu... Przed dworcem widok dość osobliwy: wielki napis GARE CENTRALE a przed nim jakiś dziwny namiot (jak cyrkowy tylko chyba taki na stałe - patrz zdjęcie) i jakiś mega od czapy pomnik... innymi słowy zaczyna się ciekawie :) 

Dotarliśmy więc do hostelu o wdzięcznej nazwie Hostel Mostel :P Nota bene to wielokrotny zwycięzca rankingów hostelworld. Miejsce bardzo klimatyczne i przyjazne. 13 euro za prywatny pokój, w tym wypasione śniadanie i spaghetti oraz piwo na kolację, kawa/herbata za darmo 24/7. Ogólnie polecam! Z innymi przybytkami w okolicy nie najlepiej...na śniadanie można zjeść fast food lub... fast food - co ciekawe, w Bułgarii ludzie chyba nie zajarzyli, że fast food jest passe i teraz się promuje eko żarcie i ogólnie slow food, bo zewsząd atakują nas napisy: fast food, best fast food, tradycyjny fast food itp. :) To wszystko oczywiście przeplatane tysiącem sex shopów (przepraszam... sex well shopów, cokolwiek to znaczy... są jeszcze miejsca dla ultra VIPów gdyby ktoś był zainteresowany ;))... no nic... z ciekawych jadłodajni udało nam się znaleźć pełnowymiarowego McDonaldsa, a przy okazji obczaić kilka ciekawych budowli więc pewnie skorzystamy z darmowego zwiedzania miasta po południu :) Póki co drzemiemy w lounge'u i nadrabiamy zaległości w Internecie :) A przy okazji:

Jutro planujemy odjazd do Stambułu, potem będzie Ankara... mam ochotę wreszcie się trochę wygrzać na słoneczku...i chyba będziemy zrzucać po drodze balast, bo mimo naszego minimalizmu w pakowaniu, łażenie z tym wszystkim na plecach zaczyna doskwierać...przypuszczam, że na koniec podróży z kosmetyków zostawię sobie tylko pastę do zębów ;)

Staramy się robić fotki, ale a) oboje nie grzeszymy talentem ani szczególnym zacięciem w tym zakresie, b) nie mamy porządnego aparatu, c) ad. b: planowaliśmy zakup w Madziarystanie, ale baliśmy się, że nie będzie instrukcji w żadnym ludzkim języku, szczególnie że teraz wszystko jest made in China :)

A póki co ćwiczę się w moim ulubionym zajęciu (Ania i Ola wiedzą o co cho..) czyli czytaniu cyrylicy :) Wszystkie menu będą moje!!!

Kolejny wpis niebawem, a tymczasem zachęcamy do oglądania fotek. Album ma być docelowo zbiorczy dla wszystkiego co jest przed Iranem.

Przy okazji, śledzimy na bieżąco światowe newsy i widzimy, że w niektórych regionach świata robi się gorąco. Mamy jednak nadzieję, że wszystko się uspokoi i będziemy mogli dalej podążać na wschód :)

Karolina

Tags: bulgaria, sofia

Add your comments

(If you have a travel question, get your Answers here)

In order to avoid spam on these blogs, please enter the code you see in the image. Comments identified as spam will be deleted.


About smoquart_calipso

:)

Follow Me

Where I've been

Photo Galleries

My trip journals


See all my tags 


 

 

Travel Answers about Bulgaria

Do you have a travel question? Ask other World Nomads.